Španělsko

Španělsko je monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Španělé jsou milým a pohostinným národem. Nejenom hlavní město Madrid, ale řada dalších větších měst nabízí nejenom strhující architekturu, řadu muzeí, galerií a turistických zajímavostí, ale i bohatý noční život.

Produkce potravin

Zemědělství Španělska negativně ovlivňují zejména tyto faktory: vysoká průměrná nadmořská výška, členitý reliéf země a nedostatek vodních srážek. Nedostatek srážek způsobuje pravidelně závažné problémy.

Hlavní komodity které produkuje španělské zemědělství jsou: pšenice, žito, směska, ječmen, oves, kukuřice, rýže, luštěniny, cukrová řepa, brambory, bavlna, řepka, slunečnice, sója, olivy, citrusové plody, necitrusové ovoce, zelenina, hroznové víno, tabák.

Přesto, že španělská půda je kamnitá a terén hornatý, Španělsko patří mezi známé producenty kvalitních potravin a vín oceňovaných gurmány celého světa.

Španělská kuchyně

Základními surovinami používanými ve španělské kuchyni jsou ryby, mořské plody, maso, brambory, rýže, chléb, rajčata, lilek, červená paprika a chilli. Dalšími surovinami, bez kterých si Španělé nedokáží představit svou gastronomii jsou cibule, česnek, produkty z rajčat, olivy a z nich vyráběný za studena lisovaný olivový olej.

Neodmyslitelnou částí španělských pokrmů jsou proslulé tapas, které odpovídají našim jednohubkám.