HODNOTA JEDINEČNÉHO KLENOTU

Vynikající kvality extra panenského olivového oleje Kilkai je dosaženo snahou o dokonalost v každém kroku v rámci jeho výrobního procesu. Za využití nejmodernějších zemědělských technologií, jako jsou např. mapování půdy, plány husté výsadby a moderní zavlažovací systémy v kombinaci s nejmodernějším zpracovatelským zařízením, které využívá odstředivky Westfalia, jsme schopni dosáhnout celosvětově nejvyšších standardů kvality.

Zcela zásadní jsou rovněž poradenské zkušenosti, které nám poskytuje jeden z nejzkušenějších lidí v oblasti extra panenského olivového oleje. Náš italský „ochutnavač“ Marino Giorgetti pro nás ochutnává a míchá naše nejlepší jednoodrůdové oleje, z nichž se stává unikátní světová třída pod značkou Kilkai.

Se stejným zanícením a pečlivostí, s nimiž se mapučský stříbrotepec věnoval výrobě svého cenného Kilkai, se snažíme učinit z tohoto extra panenského olivového oleje vzácný klenot a pracujeme na jeho vytříbenosti způsobem, který lze právem pokřtít jménem takového významu v rámci duchovního světa Mapučů.

HODNOTA KLENOTU V PODOBĚ JEDINEČNÉHO OLIVOVÉHO OLEJE

Hlavní sadbový pozemek byl vybrán díky skvělé půdě a optimálnímu středozemnímu klimatu. Leží 200 km jižně od Santiaga (35º jižní zeměpisné šířky) na půdě, která dodává olivovníkům správné množství živin a vody. Věnujeme rovněž zvláštní péči výběru toho nejlepšího rostlinného materiálu, odpovídající zeminy a klimatu s nejvhodnějšími odrůdami/klony, tak aby každý jednotlivý strom dosáhl co nejvýraznější charakterističnosti.

Kromě toho středozemní klima (dlouhá a suchá léta) umožňuje olivám dosáhnout maximálního výrazu, jehož výsledkem je jedinečný olej silného rázu. Všechny tyto faktory nám umožňují dodávat produkt vysoké kvality, klenot, který vskutku odráží svůj původ a chuť.

EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ KILKAI

Kilkai (hrudní šperk): Tento nádherný stříbrný šperk s malými kotoučky se nosí na hrudi a je zakončen dvěma stříbrnými brožemi / spínacími špendlíky (katawe o tupv) na každém rameni. Obsahuje jemné rytiny, které kromě dalších přírodě vlastních obrazců obvykle zobrazují ptáky, semena a květiny.

HODNOTA KLENOTU V PODOBĚ NAŠEHO PRODUKTU – JEDINEČNÉHO OLIVOVÉHO OLEJE

Kilkai odkazuje na jeden z nejcennějších drahokamů kmene Mapučů (Mapuche) – „Mapu“: země, „Che“: lidé – domorodého kmene, který sídlí na jižně-centrálním území Chile. Tento znamenitý extra panenský olivový olej se získává lisováním za studena bezprostředně po sklizni. Má čerstvé ovocné aroma lehké až střední intenzity, s jemným nádechem bylin a mandlí. Jeho chuť je směsí měkké hořkosti a jemné kořeněnosti doplněné vyváženými sladkými tóny. Kilkai pochází z jižního koutu světa, ze země chiliastických vod a čerstvých větrů z And, a každodenně uchvacuje od nejnezkušenějších po navýsost gurmánské jazyky světa.

Z ÚDOLÍ CURICÓ DO CELÉHO SVĚTA

Kromě toho, že má výhodné fytohygienické podmínky, Chile je jednou z mála zemí na světě, kde se nevyskytuje obávaná vrtule olivovníková (Bactroicera Oleae). Se svým nekonečným pobřežím, jedinečnými vyprahlými pouštěmi, řečišti, patagonskými fjordy a pohořím And, je tato vzácná země chráněna ohromnými přírodními hranicemi, které brání výskytu všech epidemií a nemocí a umožňují vznik skutečného ráje pro výrobu olivového oleje.

Obzvláště údolí Curicó s výraznými ročními obdobími, silnými dešti v zimě a horkými, suchými a slunečnými léty, si udržuje dokonalé podnebí, které dodává jedinečnou kvalitu extra panenskému olivovému oleji, který je vždy tím úplně prvním na trhu v daném kalendářním roce.

OLIVOVÝ OLEJ MERKÉN

Merkén (Merquén) je specifické koření, které má svůj původ v mapučském kulinářství v Chile. Jeho zpracování začíná kajenskými chili papričkami, které se sklízí nezralé a nechávají se schnout na slunci do zčervenání. Poté jsou papričky asi půl hodiny uzeny zavěšené ze stropu v proutěných koších přímo nad ohněm. Po tomto procesu jsou kajenské chili papričky rozemlety v kamenném hmoždíři a smíchány s lehce uzenými semeny koriandru a s mořskou solí. Výsledkem je jedinečné ochucovadlo s velkou intenzitou a silnou kořeněnou chutí, které po smíchání s naším extra panenským olivovým olejem Kilkai vytvoří dokonalou chuťovou přísadu pro bezpočet jídel.

HODNOTA VZÁCNÉHO KLENOTU

Extra panenský olivový olej je nejdůležitější přísadou středozemní kuchyně a stále se potvrzují jeho blahodárné účinky na lidské zdraví.

NA TALÍŘI

Na talíři se aroma a chutě oleje Kilkai dokonale snoubí s celou řadou nejrůznějších jídel. Od předkrmů po moučníky, olivový olej Kilkai zdokonaluje chuť jídel a zvýrazňuje rysy každé přísady, ale přitom zachovává rovnováhu mezi pokrmem a olivovým olejem tak, že každá součást hraje v kulinářském zážitku klíčovou roli.

V KUCHYNI

Existuje mýtus, že extra panenský olivový olej není určen ke smažení. To je omyl. Při smažení je extra panenský olivový olej nejstálejším mezi rostlinnými tuky. Jeho bod kouře je 180º, tj. mnohem vyšší než u tradičního oleje ze semen, což mu umožňuje smažit bez rozkládání molekul nebo vytváření jakýchkoli toxických reakcí.

Smažení vytváří tenkou konsistentní vrstvu kolem potravy, která ji chrání před absorpcí dalšího oleje a umožňuje potravě uchovat si všechny šťávy a chutě. Jinými slovy, jídlo je nakonec mnohem zdravější a má lepší chuť než při použití jiného druhu oleje.